Accessible Page Links




Page Tools

Main page Content

Our staff

School Leadership Team

Principal: Mandy Rankin

Deputy Principal: Elizabeth Rose

Business Services Manager: Melissa Bell

Head of Curriculum: Jo Edwards

HOSES: Kellie Baldwin

Guidance Officer: Sherie Wagstaff

Head of Early Years: Kylie Shelton

Administration Support

Rondah Rodda

Kathryn Corcoran

Gemma Trim

Kirstie Mitchell

Class teachers

PG: Ellen Gall

PK: Donna King

PN: Karren Newman

P/1S: Jess Spyve

1M: Michelle McCarthy

1R: Loretta Reid

1S: Raffaella Smith

2C: Melanie Crowley

2F: Michele Flower 

2R: Billie-Jean Ryals

3D: Shannon Devenish

3E: Laura Edmunds

3F: Stephanie Fowler

3/4C: John Christenson

4G: Cheryl Green

4MW: Jillian Waldron(Mon-Wed)/Tina Mooney(Thurs-Fri)

4CM: Belle Clarke(Wed-Fri)/Tina Mooney(Mon-Tues)

5B: Jade Bately

5L: Ken Leslie

5P: Jess Piskor

6B: Peta-Lea Barrett

6P: Steve Piskor

6W: Bridget Walker

Special Education Teachers

Eileen Maloney

Melissa Newton

Jenny Halter

Tracey Wilton (Mon,Wed,Thur,Fri)

Thomas Waegele

Morgan Foster

Sally Gillespie

Serena Kase

Specialist Staff

Learning Support: Jan Lawton, Grace Ferricks (Tues,Wed), Tina Mooney (Wed)

Physical Education: Darren Thornton

Music - Classroom: Birgit Nedela

Music - Brass, Woodwind, Percussion: Peter McCabe (Thur,Fri)

Music – Strings: Fiona Dobson (Mon) / Robyn Everitt(Tues)

Local Relieving Teacher: Bryan Bird

AUSLAN Co-ordinator: Samantha Cranston

AUSLAN Language Model: Sam Cranston

Educational Interpreter (AUSLAN): Jenni Denman

ICT Support: Jeffrey Tan 

Youth Worker: Rosanna Stitz

Speech Language Pathologist: Maddison Portch

Teacher Aides

Prep: Lorna Butler

Prep: Erica McDonald

Prep: Donna Pringle (Tues, Wed, Thur, Fri)

General: Joan Dahm

General: Sharon Dziewicki (Mon, Tues, Thur, Fri)

General: Kerri Lewis

General: Toni McErlean

General: Cathy Taylor

General: Gemma Trim

General: Natalie Shepherd

Library: Karen Rogers

Student Support: Kris Jacobson

EADL / Student Support: Tim Biddle

Special Education / Student Support: Christian Smith

Complex Student Support-Prep: Sala Mkoko / Skye Alberts

Special Education / Speech Programs / Indigenous Support: Minnie Anderson

Special Education / Indigenous Support: Mitchell Blake

Special Education / Indigenous Support: Sarah-Jayde Eggmolesse-Dillon

Special Education / Indigenous Support: Elijah Mitchell

Special Education: Tara Fitzgerald

Special Education: Kerry Sander

Special Education: Leanne Shaw

Special Education: Eileen Vidler

Special Education: Karen Zonca

School support staff

Cleaner: Kevin Barnes

Cleaner: Jane Bickey

Cleaner: Debra Griffith

Cleaner: Helena McCarthy

Cleaner: Kandis Goltz

Facilities Officer: Barry Rogers

Crossing Supervisor: Tracey Dicinoski

Tuckshop Convenor: Cherie Fraser